‘T Smelnehûs is geen adres dat zich specifiek op koffie richt, want het draait er vooral om lunchen, borrelen en dineren. Maar met een echte koffiezetprof aan het roer (lees filterkampioen in 2014) krijgt de koffie wel de aandacht die het verdient.
Nederland kampioen Brewer’s Cup
Dat je een goede koffie geserveerd krijgt in een grand-café is nog niet vanzelfsprekend. Bij ‘T Smelnehûs weten ze niet beter. Daar besteden ze net zoveel aandacht aan de koffie als aan de gerechten die op de kaart staan. Maar wat wil je ook als de zaak gerund wordt door Friso van der Mei. Hij mocht zich in 2014 Nederlands kampioen Brewer’s Cup noemen.
Voormalig gemeentehuis
Niet alleen met goede koffie en mooie figuurtjes in je koffie weten ze je hier te verrassen, ook van het mooie pand valt je mond wagenwijd open. ‘T Smelnehûs deed begin vorige eeuw dienst als gemeentehuis. Op de eerste verdieping zijn de voormalige trouwzaal, de raadkamer en de kamer van de burgemeester nog grotendeels in originele staat gelaten. Werp zeker een blik in de vitrine die in de raadkamer staat. Deze is gevuld met bijzondere objecten uit de geschiedenis van het pand.